Ana Sayfa
Tarot Kart Açılımları

 

Dünyamızı, sorularımızdaki cesaret ve cevaplarımızdaki derinlik ile anlamlı kılarız.

       

~ Carl Sagan ~

                

  

Günün Kartı

 

Geçireceğiniz gününüze ilişkin Tarot’nun size işaret ettiklerini görmek için sabahları bir kart çekin. Genellikle bu kart günün belirgin olaylarıyla ilgili değildir. Daha ziyade fazla önemi olmadığını düşünerek göz ardı ettiğimiz ama bilinçdışımız için anlamlı ya da kartların aracılığıyla önem kazanacak olan sezgisel detaylara ilişkindir. Gün boyunca gözlerinizi açık tutun ve algı kapsamınızı genişletebilmek için akşamları her şeyi tekrar gözünüzde canlandırın.

 

Günün Kartını çekmek için tıklayın.

 

 

Ayın, Yılın ve Doğum Günü Kartı

 

Eğer daha geniş bir zaman dilimini kapsayacak bir görüş kazanmak istiyorsanız, önce 78 kartı 22’si Büyük Arkana, 56’sı Küçük Arkana olarak ayırın. Ayın başında, yılbaşında ya da yeni yaşam yılınızın başlangıcı olarak doğum gününüzde  önce Büyük Arkana’dan bir, sonra da onun açıklayıcısı ya da tamamlayıcısı olarak Küçük Arkana’dan bir kart çekin. Büyük Arkana size ana temayı gösterirken, Küçük Arkana ona ilave bir yorum getiren, öneride bulunan, uyaran ve bakış açısı sunan karttır. Kartlara ilişkin açıklamalar Yılın Kartı diye geçiyor olmakla aynı zamanda Ayın Kartı ve Doğum Günü Kartı için de geçerlidir.

 

Büyük Arkana'dan

Ayın, Yılın veya Doğum Günü Kartını çekmek için tıklayın.

 

Küçük Arkana'dan

Ayın, Yılın veya Doğum Günü Kartını çekmek için tıklayın.

  

 

  
12 Gece Açılımı

 

Eski bir geleneğe göre sona ermekte olan yılın 25 Aralık akşamından onu izleyen yeni yılın Ocak ayının 6’sına kadar olan 12 gece Rau- ya da Rauchnächte olarak anılır. Bu sert ya da dumanlı geceler anlamına gelmektedir. Bu gelenek Orta ve Kuzey Avrupa’daki Almanca konuşulan Hıristiyan ülkelerin Hıristiyanlık öncesi geleneklerine dayanmakta ve Noel Ağacı geleneğinin de kökenini oluşturmaktadır. İki yıl arasındaki Noel’den Üç Bilge Adam gününe kadar olan bu gizemli zaman aralığı aynı zamanda talih ve kehanet geceleri olarak da adlandırılır ve her gece bir sonraki yılın bir ayına ilişkin kehanetlerde bulunulur ve çekilişler yapılırdı. 

 

Eğer bu eski geleneksel yöntemi kullanmak isterseniz, bu süreç içinde yeni yılın her ayı için her gece bir kart çekmelisiniz.Yani Aralık ayının 25’i gecesi yeni yılın Ocak ayı için, 26’sı gecesi Şubat ayı için vb. Bu kartlar Büyük Arkana’dan çekilecek olmakla birlikte arzu ettiğiniz takdirde tamamlayıcı olarak bir tane de Küçük Arkana'dan kart çekebilirsiniz.

 

 

Büyük Arkana'dan

12 Gece Kartını çekmek için tıklayın.

 

Küçük Arkana'dan

12 Gece Kartını çekmek için tıklayın.

 

          

             

12 Gece'ye dair okumak için resme tıklayın...

 

 

12 Gece'nin neden kehanet geceleri olduğunu daha iyi anlayabilmek için aşağıdaki linke tıklayın...

http://www.mitolojivesembolizm.com/oniki.htm

       

        

Güneş İlhan, 2007, İstanbul

Rev. 26.12.2015, İstanbul

tarotdergisi@gmail.com
Başa Dön

© 2005-2022, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu sitedeki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.